Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 300zł
-15% rabatu za zapis do newslettera

Ręcznik bambusowy – dlaczego warto go stosować?

Ręcznik bambusowy

Ręcznik bambusowy to niezbędny element każdej włosomaniaczki. Jest on bardzo pomocny w codziennej pielęgnacji włosów i dzięki swoim dobroczynnym cechom stanowi ogromne wsparcie w uzyskaniu pięknych i zdrowych włosów.

Wiskoza bambusowa – jak powstaje?

Bambus jest rośliną, która rośnie najszybciej na świecie. Potrafi on urosnąć nawet ponad 1 m w ciągu doby. Bambusy są roślinami używanymi na bardzo szeroką skalę. Wykorzystuje się je do produkcji tkanin, papieru, żywności, ale także w meblarstwie czy budownictwie. Oprócz tego bambus jest najszybciej odnawialnym zasobem roślinnym na Ziemi i odgrywa ogromną rolę w ograniczaniu zużycia drewna!

Wiskoza bambusowa to materiał delikatny, miękki i miły w dotyku, a jednocześnie bardzo wytrzymały i wyprodukowany w sposób ekologiczny. Bambus dzięki swoim naturalnym właściwościom antybakteryjnym i antygrzybicznym uprawia się bez używania chemicznych nawozów, czy pestycydów, co daje doskonały surowiec do produkcji ekologicznych tkanin.

Wiskoza bambusowa powstaje poprzez zmiażdżenie i zmielenie pędów bambusa. Następnie jest poddawana obróbce chemicznej metodą wiskozową i z powstałej masy celulozowej formuje się nici, z których powstaje tkanina bambusowa. Zdania odnośnie ekologicznego pochodzenia wiskozy bambusowej są podzielone, ponieważ jak wspomniałam wcześniej, zmiażdżone pędy bambusa są poddawane obróbce chemicznej. Z drugiej jednak strony wiskoza bambusowa, która jest produkowana w Polsce spełnia najwyższe standardy jakości i normy ekologiczne, zarówno w pozyskiwaniu wiskozy bambusowej oraz jej barwieniu.

Ręcznik bambusowy – zalety

Dobra, ale do rzeczy, jak to jest z tymi ręcznikami bambusowymi? Skoro wiesz już jak powstaje wiskoza bambusowa, pora poznać jej właściwości, dzięki którym stała się tak popularna. Przede wszystkim higroskopijność, czyli pochłanianie wody. Tkanina bambusowa ma nawet 4 razy większą chłonność wody od  bawełny. Ręczniki z wiskozy bambusowej idealnie sprawdzą się przy odsączaniu nadmiaru wody z włosów. Po umyciu włosów wystarczy zawinąć włosy w ręcznik na 5-10 minut, aby pozbyć się nadmiaru wody. Co ważne, nie musisz trzeć włosów, kiedy używasz ręcznika z wiskozy bambusowej, a to bardzo negatywnie wpływa na ich kondycję. Wystarczy zawinąć włosy, odczekać, a następnie wysuszyć.

Tkanina bambusowa jest także bezpieczna dla skóry i nie wywołuje alergii, a nawet posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Antybakteryjność zapewnia naturalna substancja bamboo kun, która występuje w roślinie. Badania wykazały, że wiskoza bambusowa posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne  jak sama roślina. Dzięki temu korzystanie z ręcznika z wiskozy bambusowej utrudnia rozwój bakterii i grzybów na skórze głowy.

Kolejną niewątpliwą zaletą materiału, jakim jest wiskoza bambusowa jest jego termoregulacja. Bambus w zależności od temperatury zarówno ogrzewa lub chłodzi. Latem daje uczucie przyjemnego chłodu, zaś zimą kojącego ciepła. Tkanina bambusowa zapewnia doskonały przepływ powietrza.

Ręcznik bambusowy to podstawowy element w świadomej pielęgnacji włosów. Dzięki swoim właściwościom stał się lepszą alternatywą dla zwykłych bawełnianych ręczników. Jesteś zainteresowana zakupem ręcznika z wiskozy bambusowej? Serdecznie zapraszam Cię do mojego sklepu internetowego, który znajdziesz tutaj😊.

Dziękuję, że jesteś!

Udostepnij ten wpis