Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 300zł
15% zniżki za zapis do newslettera

Jak zapuścić długie włosy?

Jak zapuścić długie włosy?

Jak zapuścić długie włosy? Z pewnością wiele z Was zadaje sobie to pytanie oraz szuka odpowiedzi w różnych źródłach. Na początku należy zaznaczyć jedno, długie włosy idą w parze z włosami mocnymi i zdrowymi. Co zatem trzeba zrobić, aby zapuścić długie włosy?

Jak zapuścić długie włosy? Najpierw sprawdź kondycję swoich włosów

W dzisiejszych czasach wiele czynników negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów. Stres, zła dieta, brak czasu na odpowiednią pielęgnację, ciągła stylizacja wysoką temperaturą oraz wiele innych czynników mogą być przyczyną słabszych włosów, a co za tym idzie – wypadania włosów. Jeżeli zauważyłaś u siebie zwiększoną liczbę wypadających włosów, koniecznie musisz znaleźć jego przyczynę. Więcej o wypadaniu włosów przeczytasz w naszym artykule „Wypadanie włosów-Jak sobie z nim poradzić?” Jeżeli marzysz o długich włosach, musisz mieć pewność, że Twoje włosy są w dobrej kondycji oraz, że nie brakuje Ci niezbędnych mikro – i makroelementów.

Udaj się do fryzjera i … podetnij końcówki

Mimo, że to zabrzmi dziwnie, warto rozpocząć zapuszczanie włosów od ich podcięcia. Podcięcie zniszczonych końcówek włosów gwarantuje lepszy start w zapuszczaniu włosów. Natomiast pamiętaj, że samo podcięcie włosów nie wpłynie na przyspieszenie ich wzrostu. Ten zabieg ma za zadanie sprawić, że włosy nie będą się kruszyły. Jeżeli Twoje włosy są rozdwojone lub zniszczone właśnie na końcówkach, mogą powodować, że uszkodzenia będą pięły się ku górze. Dlatego warto udać się do fryzjera oraz podciąć uszkodzone i rozdwojone końcówki. Zabieg przycinania końcówek włosów nie jest jednorazowy. Warto, abyś regularnie podcinała końcówki włosów przynajmniej raz na 3-4 miesiące, aby mogły dalej rosnąć i jednocześnie nie zdążyły się rozdwoić.

Jak zapuścić długie włosy? Zadbaj o skórę głowy

Skóra głowy wymaga szczególnej uwagi przy zapuszczaniu długich włosów, gdyż to z niej wyrastają włosy. Na skórze głowy znajduje się wiele bakterii, które żywią się martwym naskórkiem. W związku z tym skóra głowy powinna być regularnie czyszczona, aby bakterie nie miały czym się żywić, a co za tym idzie rozmnażać się.

Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy jest wskazanym zabiegiem zarówno przy zapuszczaniu długich włosów, ale także dla włosomaniaczek, które szczególnie dbają o swoje włosy. Dlaczego peeling skóry głowy jest ważny? Ponieważ oczyszcza on skórę głowy z pozostałości innych kosmetyków oraz złuszczającego się naskórka. Jak wspomniałam wcześniej, na naszej skórze głowy znajduje się wiele bakterii, które to właśnie żywią się martwym naskórkiem. Dlatego warto się go regularnie pozbywać. Ponadto dzięki peelingowi skóra głowy jest bardziej dotleniona, lepiej przyswaja składniki aktywne oraz powoduje uczucie świeżości i oczyszczenia skóry głowy.

Masaż skóry głowy

Prawidłowo wykonywany masaż skóry głowy pozytywnie wpływa na ukrwienie skalpu. Oprócz tego masaż skóry głowy ma właściwości relaksacyjne oraz może zmniejszyć bóle głowy. Samodzielny masaż możesz wykonać zarówno podczas popołudniowego lub wieczornego relaksu, ale także podczas kąpieli. Masaż możesz wykonać opuszkami palców lub stosując np. grabki do masażu. Pamiętaj, że właściwym kierunkiem masażu jest kierunek od czoła do karku. Zwróć uwagę, aby nie za bardzo naciskać oraz nie drapać skóry głowy.

Wcierki

Jeżeli marzysz o długich włosach powinnaś zaopatrzyć się w wcierkę. Ostatnio coraz popularniejsze wcierki sprzyjają szybkiemu zapuszczaniu włosów. Prawidłowe i regularne stosowanie wcierki wzmacnia strukturę włosa, poprawia kondycję włosów oraz zapobiega wypadaniu włosów. Oprócz tego, stosowanie wcierki pomaga uzyskać zdrową skórę głowy. Aby zwiększyć efekt aplikując wcierkę wykonuj przy tym masaż skóry głowy, który stymuluje cebulki włosów.
Podsumowując powyższe, aby zapuścić długie włosy koniecznie powinnaś wprowadzić do swojej codzienności pielęgnację skóry głowy, czyli peeling, masaż oraz wcierki. Dzięki temu Twoje włosy będą mocne już u nasady i będą odporniejsze na wypadanie.

Jak zapuścić długie włosy? Dieta i suplementacja

Musisz pamiętać, że nawet codzienne i sumienne dbanie o swoje włosy nie zapewni Ci długich i zdrowych włosów, jeżeli w Twoim organizmie masz niedobory odpowiedzialnych za to witamin, minerałów oraz aminokwasów. Najważniejszymi witaminami, które odpowiadają za kondycję włosów są biotyna, witaminy z grupy B, oraz witaminy A, C oraz E. Oprócz witamin kluczową rolę pełnią również minerały, takie jak kwas foliowy, cynk, miedź, żelazo, siarka oraz krzem. Trzecią grupą składników są aminokwasy, które są niezbędne w produkcji keratyny, czyli głównego budulca włosów. Jedne z najważniejszych aminokwasów dla naszych włosów to metionina, cysteina oraz arginina. Długotrwałe niedobory wyżej wymienionych składników skutkują słabą kondycją włosów oraz ich wypadaniem. Jeżeli wiesz, że brakuje w Twojej diecie tych składników, warto pomyśleć nad odpowiednią suplementacją.
Mam nadzieję, że mój artykuł był pomocny i znalazłaś odpowiedź na pytanie: jak zapuścić długie włosy? Powyższe kilka kroków na pewno znacznie zbliży Cię do posiadania długich i mocnych włosów. Pamiętaj, że najlepsze efekty wymagają przede wszystkim cierpliwości oraz regularności. Wprowadź do swojej codziennej rutyny te kilka kroków, a na pewno nie pożałujesz. Trzymam kciuki!
Zasługujesz na długie i mocne włosy <3

Udostepnij ten wpis