Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 300zł
-15% rabatu za zapis do newslettera

5 prostych sposobów, jak dbać o skórę głowy

Helfi - Jak dbać o skórę głowy?

Skóra głowy jest często pomijana w codziennej rutynie pielęgnacyjnej, jednak jej zdrowie ma ogromne znaczenie dla wyglądu i jej kondycji. Oto kilka prostych, ale skutecznych sposobów, jak dbać o skórę głowy.

Unikaj mocnych szamponów

Pamiętaj, aby regularnie myć włosy delikatnym szamponem. Unikaj silnych detergentów, które mogą podrażniać skórę i prowadzić do łupieżu. Zalecane jest stosowanie szamponu o łagodnym składzie, który nie wysusza skóry głowy.

Nie zapominaj o masażu skóry głowy

Masaż jest bardzo ważnym elementem dbania o skórę głowy. Delikatne ruchy masujące pobudzą krążenie krwi i stymulują wzrost włosów. Dzięki masażowi włosy rosną mocniejsze i zdrowsze. Oprócz wsparcia kondycji włosów, musisz przyznać, że masaż jest przyjemnym zabiegiem i na pewno warto go dodać do naszej “rutyny włosowej”.

Wcierki

Jeśli zadajesz sobie pytanie “Jak dbać o skórę głowy?”, na pewno w większości wpisów trafisz na wcierki do skóry głowy. Wcierka ma bardzo dużo dobroczynnych właściwości, a mimo to nie jest powszechnie stosowana. Są różne rodzaje wcierek i ważne jest, aby dobrać odpowiedni produkt do swojej skóry głowy.

Odpowiednie suszenie włosów

Unikaj używania gorącego nawiewu z suszarki do włosów. Wysoka temperatura może przesuszyć skórę głowy i prowadzić do łamliwości włosów. Zamiast tego, po umyciu użyj ręcznika bambusowego, który dzięki swoim naturalnym właściwościom, wchłonie nadmiar wody z włosów bez szkodliwego pocierania. Następnie wysusz swoje włosy letnim powietrzem. Oprócz gorącego nawiewu, pamiętaj również, żeby nie myć skóry głowy zbyt ciepłą wodą.

Peelingi

Peeling skóry głowy jest czynnością, którą wykonujemy zdecydowanie zbyt rzadko lub całkowicie o nim zapominamy. Peeling bardzo dokładnie oczyszcza skalp z pozostałości kosmetyków oraz z martwego naskórka. Pamiętaj, że martwy naskórek i pozostałości kosmetyków hamują wzrost włosów. Pamiętaj, że zbyt duża ilość martwego naskórka może ograniczać wchłanianie składników aktywnych w kosmetykach.

Teraz, gdy już wiesz, jak dbać o skórę głowy, pamiętaj, że dbanie o nią to klucz do pięknych i zdrowych włosów. Wprowadź te proste nawyki pielęgnacyjne do swojej rutyny i ciesz się promienną skórą głowy oraz pięknymi włosami.

Udostepnij ten wpis