Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 300zł
-15% rabatu za zapis do newslettera

4 akcesoria niezbędne w pielęgnacji włosów

4 akcesoria niezbędne w pielęgnacji włosów

Codzienna pielęgnacja włosów nie musi być pracochłonna i kosztowna. Jeśli chcesz, aby kondycja Twoich włosów była znacznie lepsza, to proponuję Ci cztery akcesoria, które w tym pomogą.

Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak w prosty sposób wprowadzić swoją pielęgnację włosów na wyższy level.

Szczotka

Szczotka do włosów wydaje się bardzo prostym zakupem przy którym nie ma większej filozofii. A jednak!

Szczotka ma duży wpływ na wygląd i zdrowie Twoich włosów. Warto, abyś dokonując jej zakupu poświęciła na to dostateczną ilość czasu. Zrób research, która szczotka będzie odpowiednia dla Twoich włosów i ich potrzeb. Dokładnie przyjrzyj się szczotce, którą chcesz kupić i sprawdź jaką ma twardość.

Odpowiednio dobrana szczotka to taka, która dobrze rozczesuje włosy bez ich szarpania i wyrywania. Nie powinna mieć wystających elementów, które mogą uszkodzić włosy. Igiełki takiej szczotki powinny być zrobione w taki sposób, aby nie drapać i nie ranić skóry głowy.

Szczotka powinna też odpowiadać Twojej pielęgnacji. Jeśli potrzebujesz jedną szczotkę do codziennego czesania włosów, wczesywania odżywki podczas mycia i do wygładzania włosów podczas suszenia, to wybierz taką, która będzie odpowiednia do stosowania we wszystkich tych warunkach. Dziękie temu Twoja pielęgnacja będzie efektywna, a materiał szczotki nie uszkodzi się i szczotka posłuży Ci dłużej.

Gumki do włosów

Wiele z nas nosi kucyki jako swoją klasyczną fryzurę. Często związujemy włosy do snu lub na trening. Gumki do włosów towarzyszą nam w codziennym życiu na każdym kroku, więc ich wybór też ma duże znaczenie jeśli chodzi o kondycję włosów.

Gumki recepturki, sprężynki czy te z metalowymi elementami to już przeżytek. Omijaj je szerokim łukiem. Tego typu gumki niszczą włosy, odkształcają je, wyrywają i łamią.

Wybieraj gumki do włosów typu scrunchie, czyli gumkę, która obszyta jest dużą ilością materiału. Taka gumka jest miękka i mięsista dzięki czemu otula włosy oraz ich nie wyrywa i nie uszkadza.

Stawiaj na gładkie i delikatne dla włosów materiały, np. na jedwab.

Tego typu gumki, poza tym, że dobrze trzymają fryzurę i są bezpieczne dla włosów, to pełnią również funkcję ciekawego uzupełnienia stylizacji.

Ręcznik do włosów

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia dlatego tak ważne jest aby po ich umyciu odsączać wodę materiałem, który będzie dla włosów delikatny.

Klasyczne bawełniane ręczniki frotte mają chropowatą, szorstką strukturę, która podczas tarcia włosów zahacza o nie i powoduje mikrouszkodzenia łuski.

Najlepszym rozwiązaniem do osuszania włosów po myciu jest ręcznik z wiskozy bambusowej lub bawełny wafelkowej. Jeśli nie masz takiego ręcznika to możesz użyć koszulkę z miękkiej bawełny.

Najważniejsze jest, aby ręcznik był gładki i delikatny. Istotne jest aby dobrze chłonął wodę i szybko odsączał włosy bez szorowania i przetrzymywania ręcznika na głowie. Dodatkowo super jeśli tkanina z której wykonany jest ręcznik przepuszcza powietrze. Wszystkie z wyżej wymienionych cech ma ręcznik z wiskozy bambusowej, więc jeśli zastanawiasz się nad zakupem odpowiedniego ręcznika, to pomyśl o tej tkaninie.

Turban z ręcznika trzymaj na włosach około 10 minut. Regularne dłuższe zawijanie włosów w ręcznik może skutkować problemami ze skórą głowy.

Poszewka na poduszkę

W łóżku spędzamy ogromną część naszego życia. Dodatkowo w ciągu nocy wiercimy się i zmieniamy pozycję cały czas pocierając włosami o poduszkę. Może to skutkować tym, że włosy zaczną się uszkadzać, łamać i wykruszać, co będzie widoczne gołym okiem.

W przypadku poszewki na poduszkę, podobnie jak przy ręczniku do włosów, ważne jest, aby materiał był miękki, delikatny i bez chropowatości. Dodatkowa ważna cecha to gładkość materiału. Najlepiej aby poszewka na poduszkę była wykonana z tkaniny, która jest śliska i pozwoli włosom delikatnie się po niej przesuwać, a nie zahaczać.

Najlepszym wyborem będą poszewki z bawełny satynowej lub jedwabiu, które sprawiają, że podczas snu włosy ślizgają się po materiale. Twoje włosy na takiej poszewce są bezpieczne, więc możesz spać spokojnie.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana pielęgnacja włosów jest ważna. Nie zapominajmy jednak, że te codzienne rutynowe czynności też mają duży wpływ na wygląd i zdrowie włosów.

Regularne używanie słabej jakości gumki lub szarpiąca włosy szczotka mogą zniweczyć Twoją ciężką pracę i trud włożony w pielęgnację włosów.

Zachęcam Cię, abyś zwróciła uwagę na te cztery małe elementy, ponieważ po ich wdrożeniu szybko zauważysz poprawę kondycji włosów.

Autorem artykułu jest “Do Trzech Razy Skóra” ♥️

Udostepnij ten wpis